Do poznámky prosíme uviesť miesto, čas doručenia objednávky a druh pečiva (biele, cereálne). ĎAKUJEME.

Hlavné fakty

Bagetéria je tu už vyše 10 rokov, počas tohto obdobia prešla niekoľkými zmenami, rozšírila počet prevádzok, zamestnacov a j ponúkaných výrobkov,ale jedno čo sa nezmenilo a nikdy nezmení je filozofia, v ktorú všetci v Bagetérii veríme a o ktorej napĺňanie sa 7 dní v týždni niekoľkokrát denne snažíme-tá znamená vždy čerstvé výrobky- bagety, koláče aj pečivo musia byť vždy čersvé, chrumkavé pripravené v našej pekárni s jeho charakteristickou vôňou a tvarom.

Kvalita na prvom mieste

Pri výrobe bagety je dôležitý postup nakolko každy jeden krok zohráva dôležitú úlohu vo výrobnom procese bagiet, bagety, koláče a pečivo pre Vás naši pekári a pekárky v Bagetérii pripravuju od skorých ranných hodín , v čase keď mnohí z Vás ešte spia aby sme pre Vás upiekli to najčerstvejšie, najchrumkavejšie a najvoňavejšie pečivo.

1. krokom je správne odváženie surovín, kde je potrebné dodržať receptúrou ustanovené gramáže Z navážených surovín si potom vymiešame cesto,ktoré sa po vymiesení váži a deličkou delí na požadovanú veľkosť, následne sa tvaruje pomocou bagetovacieho stroja- bagetovačky a ukladá na plechy určené na pečenie

2. krokom je kysnutie, kde je potrebné dodržat správnu vlhkosť a teplotu .Správny čas kysnutia bagety je 1,5-2 hodiny

3. po nakysnutí sa bageta narezáva a pečie sa v peci , kde musí byť dodržaná teplota a zaparovanie. Dôsledkom tohto procesu bageta získava svoj charakteristický tvar a vzhľad. Po vypečení musí byť kôrka bagety chrumkavá a striedka krehká. No tou najdôležitejšou ingredienciou a krokom je radosť ktorú máme z pečenia a ktorú vkladáme do celého procesu prípravy.

Bagetéria-čersvé bagety z vlastnej pekárne

Dobrú chuť.........
Tešíme sa na Vašu návštevu